Flag
Vanilė
Įkvėpimas
Įkvėpimas
Vanilė: faktai

Vanilė yra tikra prieskonių karalienė - vienas brangiausių ir populiariausių prieskonių pasaulyje. Leiskitės į kelionę kartu su kvapniu vanilės aromatu ir sužinokite daugiau apie vanilės augalo istoriją. Atraskite mūsų fantastiškus vanilės produktus ir nuostabius receptus su šiuo gardžiu vanilės aromatu.

Faktai apie vanilę

Mūsų žavingos kelionės po vanilės pasaulį metu sužinosite visokiausių įdomių dalykų. Čia Jums surinkome svarbiausius faktus.

Kaip jūs tariate žodį „vanilė“?

Jei žodyne paieškosite žodžio „vanilė“, pamatysite, kad jis tariamas lygiai taip pat, kaip ir rašomas – su girdima „I“ viduryje (vanilla [vəˈnɪl.ə]). Žodį „vanilė“ galima kildinti iš prancūzų kalbos – vanilla ir iš ispanų kalbos – vainilla, kuris pažodžiui verčiamas kaip maža ankštis.

Pavadinimas Burbono vanilė kilęs iš Reunjono salos į rytus nuo Madagaskaro, kuri iki 1974 metų buvo vadinama Île de Bourbon ir iki šių dienų išliko Burbono vanilės ankšties tėvynė.

Koks vanilės aromatas?

Vanilės aromatas yra švelnus ir saldus. Stiprūs Burbono vanilės aromatai varijuoja nuo gėlių iki medžio ir net alkoholio natų. Dėl jos plačios aromatų paletės vanilę virtuvėje galima panaudoti pačiais įvairiausiais būdais. Čia rasite saldžių ir pikantiškų receptų su vanile rinkinį.

Kokios spalvos yra vanilė?

Vanilės ankštys ir vanilės sėklos nėra geltonos kaip, pavyzdžiui, klasikiniai vaniliniai ledai – jos yra juodos. Todėl juodos dalelės produktuose su vanile yra ženklas, kad gamyboje buvo naudojamos vanilės sėklos ar maltos vanilės ankštys. Tiesa, vanilės augalo žiedai yra ryškiai geltoni.

Picture -

Kodėl vanilė tokia brangi?

Vanilė yra ypač brangi, vidutiniškai vanilės kilogramas kainuoja apie 600 eurų. Yra keletas priežasčių, kodėl per keletą paskutinių metų pakilo vanilės kaina. Viena iš priežasčių yra ta, kad išaugo tikrosios vanilės paklausa, nes gamintojai ir vartotojai vis labiau vertina natūralius produktus, o ne dirbtinius vanilės aromatus.

Picture -

Sužinokite apie platų vanilės produktų asortimentą: nuo vanilės pastos ir vanilės ekstrakto iki vanilės miltelių ar vanilės cukraus. Atraskite jų skirtumus ir išsirinkite savo mėgstamiausius.

Produktai