Flag

Vanilė

Skirtumas tarp vanilės ir vanilino
Įkvėpimas
Vanilė
Tikra ir dirbtinė vanilė

Žvilgsnis į gausią produktų su vanile pasiūlą gali sukelti Jums keletą klausimų, ypač, kai šalia vanilės cukraus Jūs rasite ir vanilinį cukrų. Net jei pavadinimai ir labai panašūs, pakuotėse slepiasi labai skirtingi produktai.

Kas yra vanilinas?

Vanilinas yra pagrindinis vanilės (orchidėjos) ankštyse randamas aromatinis junginys. Jei patiekalui pagardinti naudojate ankšties sėklas, tuomet jūs naudojate natūralią vanilę.

Kadangi vanilė auginama labai specifinėmis sąlygomis ir užaugintas kiekis nepatenkina rinkos poreikio, aromatinis junginys vanilinas gaminamas dirbtiniu būdu. Dirbtinis kvapiklis, kuris niekuo nenusileidžia natūraliam vanilės aromatui, yra naudojamas maisto, kosmetikos ir farmacijos pramonėje ir laikomas nežalingu sveikatai.  

 

Natūralus vanilės cukrus dėl vanilės ankščių yra lengvai rudos ar auksinės spalvos, o vanilinis cukrus yra visiškai baltas. Vanilės cukrus kaip aukštos kokybės natūralus produktas yra daug brangesnis nei dirbtinai gaminamas vanilinis cukrus. Tiek vanilės cukrus, tiek vanilinis cukrus yra vienodai tinkami naudoti kepant ir gaminant maistą.

Vanilės kvapiosios medžiagos ir natūralios vanilės kvapiosios medžiagos

Gaminant produktus su dirbtine vanile yra skiriamos vanilės kvapiosios medžiagos ir natūralios vanilės kvapiosios medžiagos. Vanilės kvapiosios medžiagos nėra apibrėžtos teisiškai. Paprastai jos gaminamos iš įvairių pirminių medžiagų cheminių procesų metu.

Mažiausiai 95 procentai natūralios vanilės kvapiosios medžiagos gaunama iš vanilės ankšties.

Tie, kurie vertina natūralius vanilės produktus, gali naudoti vanilės ekstraktą, nes šiuose mažuose buteliukuose esantis produktas 100 procentų pagamintas iš vanilės ankšties.

Čia rasite informacijos apie vanilės augalo kilmę, auginimą ir derliaus nuėmimą.