Flag

Vanilė

Vanilės ankstys
Įkvėpimas
Vanilė
Įdomūs faktai apie vanilės ankštis

Vanilė yra vienas populiariausių ir ypatingiausių prieskonių pasaulyje. Šiame straipsnyje sužinosite viską apie vanilės ankštis.

Kas yra vanilės ankštys?

Vanilės ankštys yra fermentuoti vanilės augalo sėklų indai. Kai tik surenkamos vis dar žalios ankštys, pradedamas džiovinimo procesas – tai ir atskleidžia natūralų vanilės aromatą.

Vanilės ankšties minkštimas (sėklos) mėsingas ir yra švelnaus bei malonaus skonio.

 

Norite sužinoti daugiau apie vanilės augalą? Leiskitės kelionėn į tropikus ir sužinokite apie vanilės orchidėjos kilmę ir auginimą.

Kur naudojamos vanilės ankštys?

Tikros vanilės ankštys yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori naudoti patį natūraliausią produktą iš visų vanilės gaminių. Kad suteiktumėte aromato tiek saldiems, tiek pikantiškiems receptams, galite naudoti sėklas. Tik neišmeskite šviežios vanilės ankšties! Ji ypač tinka naminio vanilės cukraus gamybai!

Kur galima įsigyti ir kaip laikyti vanilės ankštis?

Kai perkate vanilės ankštis, svarbu atkreipti dėmesį į keletą esminių savybių, kurios padės išsirinkti geros kokybės produktą. Mes paaiškinsime, kaip išsirinkti tikrai geros kokybės vanilės ankštis.

  1. Pasirinkite minkštas vanilės ankštis, kurias paspaudus jaučiate minkštimą ir lenkiant jos nesulūžta. Taip įsitikinsite, kad perkate neišdžiūvusias ankštis.
  2. Vanilės ankštys turi būti arba tamsiai rudos, arba juodos spalvos. Nepirkite ankščių, kurios turi baltų dėmių ar yra praradę spalvą. 
  3. Jei prieš pirkdami galite ankštis apčiupinėti pirštais, įsitikinkite, kad jaučiate jų žievelę. Ankštys turėtų turėti į odą panašią tekstūrą ir nesulūžti jas lenkiant.

Naujai nusipirktas vanilės ankštis laikykite stiklainiuose, tamsioje ir sausoje vietoje. Vanilės ankščių nereikėtų laikyti karštyje, kitaip jų minkštimas išdžius.

Kaip ir daugelis produktų, vanilės ankštys gali būti laikomos ilgiau nei nurodyta ant pakuotės. Jei kada nors turėsite vanilės ankščių, kurių minkštimą bus sunku išimti, iš jų visuomet galite paruošti vanilės miltelių. Kaip tai padaryti, rasite straipsnyje apie vanilės miltelius.

Kuo pakeisti vanilės ankštis?

Kepimo skyriuje rasite daug vanilės gaminių, kuriais galite pakeisti šviežias vanilės sėklas. Dėl savo lengvai dozuojamos konsistencijos puiki alternatyva yra vanilės ekstraktas. Jei recepte nurodyta viena vanilės ankštis, vietoj jos galite naudoti du arbatinius šaukštelius vanilės ekstrakto. Jei recepte nurodoma esant mažų vanilės dalelių, prieš perkant ekstraktą įsitikinkite, ar jame jų yra, ar ne.

Sužinokite daugiau apie skirtingų vanilės produktų naudojimą: kuris vanilės produktas kuriam patiekalui tinka geriausiai.

Kaip teisingai išimti sėklas iš vanilės ankščių?

Žingsnis po žingsnio

1.

Picture -

2.

Picture -

3.

Picture -

4.

Picture -

5. Sėklas turėtumėte sunaudoti iš karto po to, kai jas išėmėte iš ankšties, kitu atveju jos išdžius ir praras savo aromatą.