Flag

Vanilė

Vanilės ekstraktas
Įkvėpimas
Vanilė
Vanilės ekstraktas

Ar žinojote, kad vanilės ekstraktas ir vanilės esencija yra tas pats? Mažų buteliukų, kuriuos jūs randate kepimo prekių skyriuje, turinys yra naudojamas įvairiausiems patiekalams gardinti viso pasaulio virtuvėse. Bet ar šiuose buteliukuose tikros vanilės ekstraktas? Kokiems patiekalams ruošti vanilės ekstraktas tinkamiausias? Ar galite vanilės ekstrakto pasigaminti patys?

Kas yra vanilės ekstraktas?

Vanilės ekstraktas yra išgaunamas iš vanilės ankščių, todėl vanilės ekstrakte yra didelė natūralių vanilės aromatinių medžiagų koncentracija.

Kur naudojamas vanilės ekstraktas?

Geriausia vanilės ekstrakto savybė yra ta, kad jos subtilus skonis puikiai pagardina daugybę saldžių gaminių, tokių kaip pyragai ar sausainiai, desertai ir ypatingos kavos rūšys. Vanilės ekstraktas taip pat puikiai tinka gardinti namų gamybos vanilinius ledus ar jo subtiliu aromatu praturinti uogienes. Gaminate pikantišką padažą? Sustiprinkite jo skonį įdėdami šaukštelį vanilės ekstrakto.

Kuo pakeisti vanilės ekstraktą?

Nors vanilės ekstraktas kepimo pasaulyje laikomas universaliu, tačiau šiek tiek patobulinus vietoj jo galima naudoti ir kitus vanilės produktus. Jei norite naudoti kitus vanilės produktus kaip vanilės ekstrakto pakaitalą, turite žinoti kiek jų įdėti:

  • jei naudojate šviežias vanilės ankštis, tuomet viena vanilės ankštis yra lygi maždaug 1-2 šaukšteliams vanilės ekstrakto;
  • keičiant vanilės ekstraktą vanilės milteliais, miltelių dėkite apie 2 g vietoj dviejų arbatinių šaukštelių esencijos;
  • turite vanilės cukraus? Maždaug vienas pakelis šio cukraus lygus vienam arbatiniam šaukšteliui vanilės ekstrakto.

Vanilės ekstraktas be alkoholio

Išskyrus keletą išimčių, didžioji dalis gamintojų vanilės ekstraktą gamina alkoholio pagrindu, nes jam išgauti dažniausiai ir naudojamas alkoholis.

Kur įsigyti vanilės ekstrakto ir kaip jį laikyti?

Kadangi vanilės ekstraktas yra vienas populiariausių vanilės produktų, jį nesunkiai rasite prekybos centrų kepimo reikmenų skyriuje. Mažus buteliukus turėtumėte laikyti vėsioje ir tamsioje vietoje.

Pasigaminkite vanilės ekstrakto be alkoholio namuose – receptas

Jei vertinate namuose pagamintus produktus, mes paruošėme instrukciją, kaip vanilės ekstrakto pasigaminti patiems namuose. Pažiūrėkite vaizdo įrašą ir sužinokite, kaip tai padaryti.

Sudedamosios dalys maždaug 50 ml vanilės ekstrakto:

·         2 vanilės ankštys

·         50 g cukraus

·         100 ml vandens

 

Paruošimas:

1. Perpjaukite vanilės ankštis išilgai ir išimkite sėklas.

2. Keptuvėje ant silpnos ugnies pakaitinkite cukrų, kol jis pasidarys auksinės spalvos. Supilkite vandenį, sudėkite vanilės sėklas ir ankštis. Leiskite užvirti ir ant silpnos ugnies virkite 5–7 minutes. Tuomet išimkite vanilės ankštis.

3. Nukoštą vanilės ekstraktą supilkite į sterilų indą, užsukite ir palikite atvėsti.

Išpilstytas į švarius buteliukus ekstraktas vėsioje ir tamsioje vietoje gali būti laikomas keletą savaičių.

Svarbu: naudodami ekstraktą visuomet naudokite švarius šaukštus, kad į jį nepatektų bakterijų.