Vanilės milteliai

Smaližiai negalės atsispirti vanilės aromatui ir skoniui. Vanilė yra antras brangiausias prieskonis pasaulyje po šafrano. Smulkieji vanilės milteliai yra pats brangiausias produktas vanilės gaminių šeimoje. Mes Jums atskleisime, kas yra tie vanilės milteliai, kur jie naudojami ir kaip juos pasigaminti namuose.

Kas yra vanilės milteliai?

Vanilės milteliai yra džiovintos ir smulkiai sumaltos vanilės ankštys. Nesupainiokite jų su vanilės cukrumi – aukštos kokybės vanilės miltelių sudėtyje cukraus nėra.  

Kur naudojami vanilės milteliai?

Mažas vanilės miltelių kiekis palieka didelį pėdsaką. Net mažo žiupsnelio maltų ankščių yra daugiau nei pakankamai norint ypatingiems saldiems patiekalams suteikti intensyvų vanilės aromatą. Smulkiai sumalti vanilės milteliai puikiai tinka paskaninti tokius patiekalus kaip ryžių pudingas ar manų košė.

Pastaba: vanilės milteliai kepant ir gaminant neištirpsta.

Kuo pakeisti vanilės miltelius?

Recepte nurodyti vanilės milteliai, bet jų neturite? Ne bėda, nes vietoj jų gali būti naudojami ir kiti vanilės produktai.

  • Pusė arbatinio šaukštelio vanilės miltelių (apie 2 g) maždaug prilygsta sėklų iš vienos vanilės ankšties kiekiui.
  • Vanilės ekstraktas – populiari alternatyva vanilės milteliams, nes yra panašaus intensyvumo kaip ir vanilės milteliai. Pusė arbatinio šaukštelio vanilės miltelių (apie 2 g) prilygsta maždaug dviem arbatiniams šaukšteliams vanilės ekstrakto.

 

Visus Dr. Oetker vanilės produktus ir jų rekomenduojamus naudojimo būdus rasite mūsų apžvalgoje. 

Kur galima įsigyti vanilės miltelių ir kaip juos tinkamai laikyti?

Dėl savo sudėties vanilės milteliai yra vienas brangiausių vanilės produktų rinkoje. Smulkiai sumaltos ankštys parduodamos labai mažais kiekiais. Vis dažniau džiovintos vanilės ankštys parduodamos mažuose malūnėliuose, kad būtų galima namuose greitai susimalti šviežių vanilės miltelių. Kad ilgai išlaikytų aromatą, vanilės milteliai turėtų būti laikomi vėsioje ir tamsioje vietoje. Sakydami, kad milteliai turi būti laikomi vėsioje vietoje, mes turime omenyje ne šaldytuvą – jie turėtų būti laikomi kambario temperatūroje, ne aukštesnėje nei 18°C, nes jei vanilės milteliai yra laikomi per šiltai, jie praranda savo aromatą. Idealiausia vieta – sandėliukas arba tamsi virtuvės spintelė.

Pasigaminkite vanilės miltelių namuose.

Sudedamosios dalys apie 25 g vanilės miltelių:

·         10 vanilės ankščių

 

Paruošimas:

1. Įkaitinkite orkaitę (kaitinimas iš viršaus ir apačios: 40°C/vėjelis: nerekomenduojamas). Supjaustykite vanilės ankštis dideliais gabalais ir paskleiskite juos ant skardos su kepimo popieriumi. Džiovinkite vanilės ankštis vidurinėje lentynoje apie 10–12 valandų.

2. Po to sudėkite išdžiovintas vanilės ankštis į trintuvą ir susmulkinkite iki miltelių. Vanilės miltelius laikykite sandariai uždaromame stiklainyje.

Namuose pasigamintiems vanilės milteliams laikyti naudokite švarius užsukamus stiklainius. Vanilės miltelius vėsioje ir tamsioje vietoje galite laikyti keletą mėnesių.

Leiskitės į kelionę su mumis ir sužinokite viską apie karališkos vanilės auginimą ir kilmę.

Sutikimas dėl sekimo

Būtume dėkingi, jei duotumėte sutikimą mums ir mūsų partneriams naudoti slapukus ir panašias technologijas, kad suprastume, kaip naudojate mūsų svetainę. Tai leidžia mums geriau suprasti naudotojo elgesį ir atitinkamai pritaikyti mūsų svetainę. Be to, mes ir mūsų partneriai norėtume naudoti šiuos duomenis savo platformose suasmenintiems pasiūlymams. Jei sutinkate su tuo, spauskite „Sutinku“. Išsamesnės informacijos ieškokite mūsų privatumo politikoje. Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą.

Būtinos savybės

Mums reikia šių slapukų ir panašių technologijų, kad galėtume užtikrinti pagrindines mūsų svetainės funkcijas. Tai apima, pavyzdžiui, šių nustatymų įrašymą. Tai tikrai būtina, kad negalėtumėte to išjungti.

Visada aktyvus
Analizė ir suasmeninimas

Be to, norėtume sužinoti daugiau apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine, kad optimizuotume ją jums ir kitiems naudotojams. Šiuo tikslu mes naudojame slapukus ir panašias technologijas, kurios surenka informaciją apie naudotojų elgesį ir taip padeda mums pagerinti mūsų pasiūlymus jums.

Taip

ne

(Pakartotinė) rinkodara / dalijimasis duomenimis su trečiosiomis šalimis

Siekdami pritaikyti savo rinkodaros kampanijas pagal jūsų poreikius, renkame informaciją apie tai, kaip jūs patenkate į mūsų svetainę ir kaip sąveikaujate su mūsų reklamomis. Tai padeda mums ne tik pagerinti mūsų skelbimus, bet ir pritaikyti jums mūsų turinį. Mūsų rinkodaros partneriai taip pat naudoja šią informaciją savo tikslams, pvz., jūsų paskyrai ar profiliui suasmeninti savo platformoje.

Taip

ne