Vanilės pasta

Jei kada nors buvote virtuvėje ir gremžėte vanilės ankštis, kad pasigamintumėte pudingo, ar naudojote vanilės cukrų drėgnų keksų gamybai, jūs tikriausiai dar nieko negirdėjote apie vanilės pastą, kuri supakuota mažose tūbelėse ir būna kepimo prekių skyriaus lentynose kartu su kitais vanilės produktais. Bet kas iš tiesų yra tų mažų tūbelių viduje, ką mes vadiname „vanilės pasta“? Kam vanilės pasta skirta ir ar galima ją pasidaryti patiems? Mes Jums papasakosime viską, ką reikia žinoti.

Kas yra vanilės pasta?

Vanilės pasta dažniausiai gaminama iš vanilės ekstrakto ir išlukštentų vanilės sėklų. Pastos konsistencija yra kaip tiršto sirupo. Charakteringos mažos dalelės vanilės pastoje atsiranda pridėjus išlukštentų vanilės sėklų.

Kur naudojama vanilės pasta?

Vanilės pasta visų pirma naudojama saldžių kepinių, desertų ir kremų gamyboje. Paprasčiausiai reikiamą vanilės pastos kiekį išmatuosite arbatiniu šaukšteliu, o jei šaukštelį pakaitinsite, pasta pakeis savo konsistenciją ir bus lengviau su ja dirbti.

Vis dažniau atsiranda pikantiškų gaminių su subtiliu vanilės aromatu receptų. Naudojant vanilės pastą pikantiškiems patiekalams gardinti, svarbu įdėti mažą vanilės pastos kiekį, kad jaustųsi tik maža vanilės aromato užuomina. 

Kuo pakeisti vanilės pastą?

Neturite vanilės pastos? Ne bėda. Nors tam tikri vanilės produktai geriau tinka tam tikriems patiekalams ruošti, šiek teik patobulinus vietoj vieno produkto galima naudoti ir kitus vanilės produktus.

  • Mes jums parodysime lengvą būdą, kaip išgremžti vanilės ankštis.
  • Jei vanilės pastą norite pakeisti vanilės ekstraktu, tuomet vienas arbatinis šaukštelis vanilės pastos yra lygus vienam arbatiniam šaukšteliui vanilės ekstrakto.
  • Jei Jūs keičiate vanilės pastą į vanilės cukrų, tuomet galima keisti santykiu 1:1, o vanilės aromatas bus truputį mažiau intensyvus. Jei vanilės cukrų naudosite ruošdami saldesnį gaminį, tuomet labai svarbu sunaudoto vanilės cukraus kiekiu sumažinti paprasto cukraus kiekį recepte.

Čia rasite visą vanilės produktų asortimentą.

Kur galima įsigyti vanilės pastos ir kaip ją laikyti?

Vanilės pastos galima rasti platų asortimentą turinčių prekybos centrų kepimo prekių skyriuje. Dėl pakartotinai uždaromos Dr. Oetker vanilinės pastos tūbelės, galite paprastai pagardinti patiekalus norimu kiekiu pastos. Pastą reikėtų laikyti sausoje, tamsioje vietoje, ne aukštesnėje nei kambario temperatūroje.

Pasigaminkite vanilės pastos namuose

Labiau mėgstate naudoti vanilės ankštis? Vanilės pastos galite pasigaminti patys, atlikdami kelis paprastus žingsnius. Mūsų vaizdo įraše pamatysite, kaip tai padaryti „žingsnis po žingsnio“ .

Receptas maždaug 230 g vanilės pastos

Sudedamosios dalys:

 

·         6 vanilės ankštys

·         100 g rudojo cukraus

·         100 ml vandens

 

Paruošimas:

1. Nupjaukite sumedėjusius vanilės ankšties galiukus ir supjaustykite ankštį maždaug 1 centimetro ilgio gabalėliais.  

2. Keptuvėje užvirinkite vandenį su cukrumi ir pavirinkite apie 1 minutę. Cukraus ir vandens mišinį bei susmulkintas vanilės ankštis sudėkite į karščiui atsparų trintuvą ir gerai sutrinkite iki vientisos masės. 

3. Sudėkite šiltą vanilės pastą į švarius, uždaromus stiklainius ir palikite atvėsti. Kai atvės, stiklainius uždarykite.

 

Naminė vanilės pasta uždaromuose stiklainiuose vėsioje ir tamsioje vietoje gali būti laikoma keletą savaičių. Labai svarbu kiekvieną kartą imant pastą naudoti švarų šaukštą, kad į pastą nepakliūtų nepageidaujamų bakterijų.  

Receptai su vanilės pasta

Sutikimas dėl sekimo

Būtume dėkingi, jei duotumėte sutikimą mums ir mūsų partneriams naudoti slapukus ir panašias technologijas, kad suprastume, kaip naudojate mūsų svetainę. Tai leidžia mums geriau suprasti naudotojo elgesį ir atitinkamai pritaikyti mūsų svetainę. Be to, mes ir mūsų partneriai norėtume naudoti šiuos duomenis savo platformose suasmenintiems pasiūlymams. Jei sutinkate su tuo, spauskite „Sutinku“. Išsamesnės informacijos ieškokite mūsų privatumo politikoje. Jūs galite bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą.

Būtinos savybės

Mums reikia šių slapukų ir panašių technologijų, kad galėtume užtikrinti pagrindines mūsų svetainės funkcijas. Tai apima, pavyzdžiui, šių nustatymų įrašymą. Tai tikrai būtina, kad negalėtumėte to išjungti.

Visada aktyvus
Analizė ir suasmeninimas

Be to, norėtume sužinoti daugiau apie tai, kaip naudojatės mūsų svetaine, kad optimizuotume ją jums ir kitiems naudotojams. Šiuo tikslu mes naudojame slapukus ir panašias technologijas, kurios surenka informaciją apie naudotojų elgesį ir taip padeda mums pagerinti mūsų pasiūlymus jums.

Taip

ne

(Pakartotinė) rinkodara / dalijimasis duomenimis su trečiosiomis šalimis

Siekdami pritaikyti savo rinkodaros kampanijas pagal jūsų poreikius, renkame informaciją apie tai, kaip jūs patenkate į mūsų svetainę ir kaip sąveikaujate su mūsų reklamomis. Tai padeda mums ne tik pagerinti mūsų skelbimus, bet ir pritaikyti jums mūsų turinį. Mūsų rinkodaros partneriai taip pat naudoja šią informaciją savo tikslams, pvz., jūsų paskyrai ar profiliui suasmeninti savo platformoje.

Taip

ne