Flag

Vanilė

Vanilės cukrus
Įkvėpimas
Vanilė
Vanilės cukrus

Mažus pakelius su užrašu „Vanilės cukrus“ tikriausiai galite rasti kiekvienuose namuose. Bet kas iš tiesų juose yra? Ir kokiems patiekalams tinka šis saldus cukraus ir vanilės mišinys? Mes Jums paaiškinsime ir pasidalinsime receptu, kaip pasigaminti vanilės cukraus namuose, o tiems, kurie mėgsta eksperimentuoti, išduosime ir vanilės druskos receptą.

Kas yra vanilės cukrus?

Kai kepyklėlėje išgirstate pavadinimą „vanilės cukrus“, turimas galvoje cukraus ir sumaltų vanilės ankščių ir/arba vanilės ekstrakto mišinys.

 

Prašau atkreipkite dėmesį: vanilės cukrus nėra tas pats, kas vanilinis cukrus. Paspauskite čia ir sužinokite, kuo skiriasi vanilė nuo vanilino.

Kur naudojamas vanilės cukrus?

Tik tą vanilės cukrų, į kurio sudėtį įeina vanilė, kurios derlius renkamas Madagaskaro Burbono vanilės salose – Komorose, Reunjone, Seišeliuose ir Mauricijuje – galima vadinti Burbono vanilės cukrumi. Jis dažniausiai naudojamas saldiems kepiniams gardinti. Vanilės cukrus dažnai naudojamas keksams ir desertams gaminti. Patiekiant drėgnus pyragus, vanilės cukrus taip pat įmaišomas į plaktą grietinėlę.

Vanilės aromatas ir skonis svaigina ir kalėdinių sausainių kepėjus. Vaniliniai pusmėnuliai yra puikus sausainių su vanilės cukrumi pavyzdys. Vanilės cukraus taip pat galite užbarstyti jau ant iškeptų kepinių viršaus, taip suteikdami jiems išbaigtą skonį.

Šioje kategorijoje Dr. Oetker asortimente yra du produktai – klasikinis Burbono vailės cukrus ir natūralus Burbono vanilės cukrus su cukranendrių cukrumi. Atraskite savo mėgstamiausią!   

Kuo galima pakeisti vanilės cukrų?

Paprasčiausias vanilės cukraus pakaitalas yra vanilinis cukrus. Du pakeliai vanilės cukraus atitinka vieną pakelį vanilinio cukraus, kuris turi kur kas stipresnį aromatą. Tačiau jei norite naudoti produktą su natūralia vanile, tuomet mes rekomenduojame nusipirkti vanilės ankščių. Sėklas iš ankšties galima išimti labai paprastai ir iš jų pasigaminti naminio vanilės cukraus. Receptą rasite šiek tiek vėliau.

Čia rasite visų vanilės gaminių apžvalgą.

Kur įsigyti ir kaip laikyti vanilės cukrų?

Vanilės cukraus galima rasti kepimo prekių skyriuje visuose prekybos centruose. Jis parduodamas patogiose pakuotėse. Norėdami užtikrinti ilgą galiojimo laiką, vanilės cukrų turėtumėte laikyti kambario temperatūroje, sausoje vietoje. Vanilės cukraus galite įsigyti parduotuvėse ir užsisakyti internetu.

Pasigaminkite vanilės cukraus namuose: receptas

Sudedamosios dalys 200 g vanilės cukraus:

 

·         2 vanilės ankštys

·         200 g cukraus

 

Paruošimas:

1. Perpjaukite vanilės ankštis išilgai ir išimkite sėklas.

2. Dubenėlyje kruopščiai sumaišykite vanilės sėklas ir cukrų. Tuomet supilkite mišinį į sandariai uždaromus stiklainius kartu su vanilės ankštimis. Kad cukrus visiškai įgautų vanilės aromatą, palikite stiklainius mažiausiai savaitei vėsioje ir tamsioje vietoje.

 

Vienas slaptas patarimas: kai tik sunaudosite vanilinį cukrų, į indelį su vanilės ankštimis pripilkite naujo cukraus ir vėl palikite savaitei. Galite tai kartoti, kol vanilės ankštys praras spalvą.

Receptai su vanilės cukrumi

Nesvarbu, ar pirktas pakeliuose, ar pagamintas namuose, vanilės cukrus naudojamas daugybei skirtingų patiekalų gaminti. Čia jūs rasite gausų rinkinį mūsų mėgstamiausių receptų su vanilės cukrumi.

Picture -

Vanilės kilmė

Sužinokite viską apie vanilės istoriją.